Zahradní slavnost

ZAHRADNÍ SLAVNOST

S blížícím se koncem školního roku jsme uspořádali tradiční Zahradní slavnost, tentokrát v pátek 14. června. Tato akce je zaměřena především na děti, a to nejen z naší mateřské školy, ale z celé Velké Bíteše i okolí. Děti jsou naší budoucností a zaslouží si krásné dětství plné radosti, smíchu a společně strávených chvil s rodinou a přáteli.

Při příchodu byli návštěvníci slavnosti uvítáni koláčkem, a děti měly možnost se pozdravit a vyfotit s myšáky Mickeym a Minnie, kteří s radostí pózovali se všemi dětmi. Každé dítě obdrželo medaili a stalo se tak malým účastníkem Zahradní slavnosti.

Úvodní slovo pronesla paní ředitelka Jiřina Janíková, která přivítala všechny hosty, včetně paní starostky Ing. Markéty Lavické. Následoval zábavný program s Kašparem Kubou, děti s ním tančily, zpívaly a soutěžily v různých disciplínách. Po osvěžení zmrzlinovým kornoutem nastal ten očekávaný čas pro naše budoucí školáky. Za zvuku fanfár přijel král na krásném vraníkovi. Nastala dojemná chvíle, kdy se všichni loučili s budoucími školáky, kteří v září nastoupí do základní školy. Maminky, tatínkové, babičky, dědečkové, učitelky a samozřejmě i děti byli dojati.

Závěr slavnosti patřil společnému opékání špekáčků, kde měli všichni příležitost se blíže seznámit a navázat nová přátelství.

Počasí nám přálo, i když předchozí dny byly chladnější, my jsme si počasí objednali. Děkujeme všem, kteří se Zahradní slavnosti zúčastnili a doufáme, že si ji užili stejně jako my.

Budoucím školákům přejeme úspěšný start do školy, hodnou paní učitelku a skvělý kolektiv spolužáků. Doufáme, že budou na naši školku vzpomínat s láskou a přijdou se pochlubit, jak se jim ve škole daří.

Martina Forejtová

IMG-20240614-164045