Červen v MŠ U Stadionu

Poslední měsíc před začátkem prázdnin je tradičně věnován dětem, protože slaví svůj svátek. Proto jsme se v pátek v poslední květnový den zúčastnili Bítešského dětského dne. Děti byly nadšené z ukázek zásahů policie a hasičů a také  z předvádění vyhledávání zakázaných látek policejním psem. Měly možnost si vyzkoušet, jestli zvládnou poskytnout první pomoc, a prohlédly si vozidla Integrovaného záchranného systému.

Navštívili jsme Městskou knihovnu ve Velké Bíteši, kde si pro nás paní knihovnice připravily krásný program. Seznámily děti s knížkou Simony Čechové František z kompostu. Poutavé vyprávění o žížale, která hledala, co vlastně umí, děti velmi zaujalo. Následné úkoly už jen podtrhly skvěle připravený program. Paním knihovnicím moc děkujeme a těšíme se na příští návštěvu.

S Víťou Kratochvílem jsme si opět zasportovali, tentokrát na víceúčelovém hřišti  U Stadionu. Děti si vyzkoušely florbal, opičí dráhu, hod míčkem na cíl, přeskok přes švihadlo. Počasí nám přálo a děti si sportovní dopoledne moc užily.

Děti z národopisného kroužku Bítešánek vystoupily v neděli 16. června na přehlídce folklorních souborů Mladé Bítešsko. Děti pod vedením svých učitelek Mgr. Nadi Burianové a Kláry Singerové nacvičily zajímavé pásmo, se kterým se pochlubily nejen svým rodičům, ale také široké veřejnosti. Děkujeme účinkujícím za skvělou reprezentaci naší mateřské školy.

S dětmi odcházejícími do školy se na Městském úřadě ve Velké Bíteši při stužkování rozloučila také paní starostka Ing. Markéta Lavická. Děti se na tento slavnostní okamžik krásně oblékly a učesaly. Paní starostka jim popřála hodně jedniček a paní ředitelka Jiřina Janíková dětem předala fotoknihy pro vzpomínku na chvíle strávené v mateřské škole.

Mohli jsme se také potkat na Dětské olympiádě na fotbalovém stadionu. Sportovního odpoledne určené dětem od tří let až po 2. třídu ZŠ se zúčastnila velká spousta dětí. Akci připravilo Informační centrum a Klub kultury Velká Bíteš společně s Mateřskou školou U Stadionu. Hlavním organizátorem byl však Víťa Kratochvíl, který pro děti ve Velké Bíteši připravuje mnoho zajímavých akcí. Děti zápolily v několika disciplínách za vydatné podpory rodičů a dalších diváků. Nakonec byli vyhlášeni medailisté z každé kategorie, ale nikdo nešel domů s prázdnou. Všechny děti za svou snahu obdržely medaili na památku.

Konec školního roku patří výletům. My jsme se tentokrát vydali do Permonia v Oslavanech, kde si děti vyzkoušely Duhový svět, kterým je provedla víla Permína. Park je zaměřen na ochranu životního prostředí a děti se tak pomocí různých úkolů dozvěděly, jak udržet naši planetu déle zdravou, aby se nám na ní dobře žilo.

V kulturním domě jsme zhlédli vystoupení taneční skupiny Mighty shake. Připravili si pro nás představení plné skvělých tanečních výkonů. Některé děti z naší mateřské školy jsou součástí této taneční skupiny, a proto jsme mohli obdivovat umění i našich současných školkových dětí.

Nastává čas prázdnin a dovolených a my všem přejeme krásné léto plné slunečných dnů, odpočinku a nezapomenutelných zážitků.

Martina Forejtová

Cerven-V-knihovne